QNT - Vitamín D3 - 90 Kapslí

Kód: 2151
Novinka
Neohodnoceno
Značka: QNT
219 Kč
Skladem

Vitamin D3, známý také jako sluneční vitamín, hraje klíčovou roli v udržování zdraví kostí, svalů a imunitního systému. Přestože se syntetizuje působením slunečních paprsků, existují situace, kdy je potřeba doplnit jeho příjem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PROČ UŽÍVAT VITAMIN D3?

Vitamin D3, známý také jako sluneční vitamín, hraje klíčovou roli v udržování zdraví kostí, svalů a imunitního systému. Přestože se syntetizuje působením slunečních paprsků, existují situace, kdy je potřeba doplnit jeho příjem. Níže je stručný popis výhod vitaminu D3:

  1. Stavba kostí: Vitamin D3 je nezbytný pro vstřebávání vápníku a fosforu, což jsou klíčové minerály pro stavbu a udržování silných kostí.

  2. Posílení svalů: Má vliv na svalovou sílu a funkci. Dostatečný příjem vitaminu D může podporovat udržení zdravé svalové hmoty a prevenci svalové slabosti.

  3. Podpora imunitního systému: Vitamin D3 hraje důležitou roli v podpoře imunitního systému a ochraně proti infekcím a nemocem.

  4. Prevence nedostatku: Lidé žijící v oblastech s omezeným slunečním zářením, starší jedinci, nebo jedinci s omezenou expozicí slunci mohou potřebovat doplnit vitamin D3, aby zajistili optimální hladinu tohoto vitamínu v těle.

Doplněk stravy obsahující vitamin D3 může být užitečným prostředkem k zajištění optimálního příjmu tohoto důležitého vitamínu, zejména v situacích, kdy je jeho přirozený zdroj omezen.

 

VITAMÍN D3, VAŠE DENNÍ DÁVKA SLUNCE

Vitamín D3 je vitamín, který si tělo dokáže syntetizovat vystavením slunečnímu záření. Právě sluneční paprsky poskytují vitamín D3 působením slunečních paprsků, které procházejí kůží a do těla. Potřeba vitamínu D proto může být vyšší pro lidi na severní polokouli. Většina lidí žijících v Evropě nemá dostatek slunečního záření, aby si mohli nárokovat dobrý přirozený přísun vitamínu D3, a to ani v letních měsících. Špatné počasí, nedostatek slunečního záření a příliš málo světla jsou překážkami aktivace tohoto vitaminu. To je důvod, proč je tento doplněk stravy nezbytný, abyste získali svůj příjem vitamínu D3 a obnovili chybějící sluneční paprsky ve vašem každodenním životě.

Pro muže jsou důležité dvě formy vitaminu D: vitamin D2 (ergokalciferol) a vitamin D3 (cholekalciferol). Vitamin D2 je přirozeně syntetizován rostlinami. Vitamin D3 je produkován tělem, když je kůže vystavena ultrafialovému záření (hlavně UV-b paprskům) ze slunečního záření. Cholekalciferol (vitamín D3) je živočišného původu a je to typ vitaminu D, který se tvoří vystavením slunečnímu záření, zatímco ergokalciferol (vitamín D2) pochází z rostlin.

Přísun vitaminu D3 je většinou endogenní, to znamená, že je syntetizován slunečním zářením. V nízkých dávkách je také exogenní a nachází se v potravinách, jako jsou ryby, vejce a některé mléčné výrobky. Aby byl zajištěn optimální denní příjem vitaminu D3, měly by být tyto potraviny konzumovány ve velkém množství. Vitamín D3 je dvakrát účinnější než D2 rostlinného původu. Naše tělo dokáže využít vitamín D2 v malém množství, ale mnohem lépe využívá vitamín D3, což je vitamín D zvířat a lidí. Pro odborníky na vitamín D je vitamín D3 nejlepším doplňkem.

Ultra koncentrované složení 3000 IU našeho doplňku pokrývá všechny denní potřeby vitaminu D3 a umožňuje vám vytvořit místo pro slunce. Je to vitamín D s největší biologickou dostupností. Jeho asimilace v těle je rychlá a nesrovnatelně účinná. Navíc tento doplněk stravy s vitamínem D3 bude mít jakékoli vedlejší nebo nežádoucí účinky.

 

JAKÉ JSOU VÝHODY VITAMINU D3?

Vitamin D3 je nezbytný vitamin, který má v těle různé účinky. Jednou z jeho hlavních výhod je přispívat k udržení normálního stavu kostí. Působí jako preventivní prostředek proti oslabení kostí a úbytku kostní hmoty. Jeho působení na vývoj a zachování kostí je podporováno vstřebáváním vápníku a fosforu. Vitamin D3 zvýší přítomnost těchto dvou základních minerálů, které hrají hlavní roli ve struktuře kostí. Tím, že podporuje tvorbu vápníku, pomáhá posilovat kosti. Vitamin D3 může být také nezbytný pro posílení vašich zubů. Nedostatek vitaminu D3 může způsobit kazy a podporovat krvácení dásní. Tyto nepříjemnosti mohou následně vést k poruchám imunitního systému.

Tento ultrakoncentrovaný doplněk stravy vitamin D3 působí také na zlepšení svalové funkce. Nedostatek vitaminu D3 může nepříznivě ovlivnit zdraví kostí, ale může také vést ke svalové slabosti. Vitamin D3 zvýší účinnost mitochondrií, jejichž úlohou je přispívat k energetickému metabolismu. Tento zvýšený příjem energie umožňuje svalům pracovat efektivněji. To je důvod, proč absorpce tohoto vitamínu může zlepšit svalovou výkonnost. Tato akce v rámci energetických center buněk bude také bojovat proti svalové únavě, a proto podpoří lepší regeneraci svalů. Konečně hraje roli při snižování zánětu svalů. Křeče a jiná ztuhlost lze zmírnit příjmem vitaminu D3.

Další výhodou vitaminu D3 je jeho působení v rámci imunitního systému. Stimulací tvorby protilátek ovlivní tento základní vitamín celkovou imunitu těla. Protilátky, které stimuluje, budou působit přímo proti všem patogenům, které chtějí přijít do kontaktu s tělem. Kromě toho, že tento vitamín přispívá ke správnému fungování imunitního systému aktivací antimikrobiálních látek. Vitamín D3 je tedy ideálním doplňkem, aby ve vás opět zazářil slunce.

Kdy užívat vitamín D3? Vitamin D3 by měl být užíván během dne.

Kolik kapslí? 1 kapsle denně.

Jak užívat kapsle? Jednoduše je zapijte velkou sklenicí vody.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: VITAMÍNY A DOPLŇKY STRAVY
Záruka: Dle datumu spotřeby

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: