CARCIREAGENT - Test pro detekci onkologického onemocnění

Kód: 2106
Novinka
Neohodnoceno
Značka: CARCIREAGENT
1 749 Kč
Do 7 dnů
Položka byla vyprodána…

Diagnostický zdravotnický prostředek IVD pro sebetestování z moči pro včasnou detekci možného onkologického onemocnění a dalších vážných nemocí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Carci Reagent je testovací sada diagnostického prostředek IVD pro sebetestování pro průkaz orientačního množství monohydroxyfenolových metabolitů (tyrosinu) v moči.  Jedná se o chemickou chromogenní metodu, kdy přítomnost hledané látky v testovaném vzorku je odhalena prostřednictvím chemické reakce, která vyvolá viditelné barevné změny. Výsledek lze poté porovnat s barevnou stupnicí.

ERBB2 byl vědecky popsán jako marker pro:

  • gastroezofageální rakovinu
  • rakovinu prsu
  • rakovinu plic
  • rakovinu žlučníku a slinivky břišní
  • karcinom dělohy

Základní princip testu je na bázi vylepšené metody Millonova činidla (Millon's reagent), kdy je sledováno zvýšené množství monohydroxyfenolových metabolitů (tyrosinu) (monohydrických fenolových aminokyselin a jejich metabolitů) v moči. Na základě změny barvy směsi v ampulce po přidání 3 ml ranní moči (střední proud moče) může být reakční barevná kaskáda využita ke zjištění, zda vzorky moči obsahují zvýšená množství uvedených metabolitů. Reagenty v ampuli a obsah tyrosinu v moči vykazují charakteristickou chromogenní reakci, kterou lze využít pro klinickou diagnózu intracelulárních metabolických abnormalit (zjišťování možných změn či poruch v látkové výměně uvnitř lidské buňky). Zjištěný orientační obsah tyrosinu v moči (dle přiložené tabulky od 0 – 2000 mg na litr moči) reaguje s chemickým reagentem a v závislosti na jeho množství se zbarví. Dle přiložené barevné stupnice lze odečíst výsledek testu a to od č.1 do č.8.

Výsledek od č.1 do č.3, je množství tyrosinu v běžné koncentraci, tedy výsledek je považován za negativní a nebylo prokázáno zvýšené množství tyrosinu.
Při výsledku č.4 a č.5, se jedná již o pozitivní nález zvýšeného množství tyrosinu v moči. Pokud je koncentrace tyrosinu vyšší než 500 mg na jeden litr moči, tedy výsledek č.6, č.7, č.8, jedná se o pozitivní výsledek, vysoký obsah tyrosinu v moči může indikovat vážnější onemocnění. Při pozitivních výsledcích je doporučeno provést důkladnější vyšetření u praktického lékaře a vyloučit tak nebezpečí možného vážného onemocnění.

Nemoc - Senzitivita:

Maligní nádory 96,70 %
Poruchy pigmentu 22,10 %
Diabetes 21,50 %
Gastritida 15,10 %
Žaludeční vředy 14,10 %
Tuberkulóza 8,90 %
Virová hepatitida 8,80 %
Benigní hyperplazie
prostaty 7,10 %
Zánět žlučníku 7,00 %
Zápal plic 6,90 %
Zánět jícnu 5,40 %
Zánět tenkého střeva 4,50 %
Specificita u zdravé populace 99,40 %

Složení:
Octan zinečnatý, kyselina dusičná, uhličitan lithný, dusitan sodný, trihydrát octanu sodného, peroxid vodíku (30 %), destilovaná voda.

Obsah balení:
1 ks ampulka s 0,6 ml ± 0,05 ml reagentem (čirá tekutina)
1 ks ochranná krytka pro otevření ampulky
1 ks kapátko
1 ks barevná stupnice výsledku testu (pro porovnání)
1 ks příbalový leták
1 ks kontrolní kupón s označení QC
K provedení testu je dále potřeba: 1 ks Odběrová čistá nádobka na moč (není součástí balení)

 

TENTO LAICKÝ TEST JE POUZE ORIENTAČNÍ! Výsledky testu je nutné konzultovat s lékařem. Test je určen k jednorázovému použití. Test je určen pro laické osoby starší 18 let.

Více informací naleznete v přiloženém PŘÍBALOVÉM LETÁKU. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: