ECOTEST - Covid-19 Ag Rapid test HOME 1 ks - Určený pro samotestování

Kód: 1198
20 hodnocení
Značka: Ecotest
107,69 Kč –44 %
ECOTEST - Covid-19 Ag Rapid test HOME 1 ks - Určený pro samotestování
107,69 Kč –44 % 60 Kč 60 Kč / 1 ks
Skladem

1 ks. Výtěr z kraje nosu. Rychlý test schválený pro sebetestování na onemocnění COVID-19. Doba vyhodnocení testu 10 minut.

Expirace 9/2024.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Antigenní domácí test COVID-19 je in vitro imunotest. Test je určen k přímé a kvalitativní detekci virových nukleoproteinových antigenů SARS-CoV-2 z nosních sekretů. Tento test je povolen pro domácí použití s vlastními sebranými testovanými vzorky z přední části nosu (nosní dírky).

Test je schválený Ministerstvem zdravotnictví k testování zaměstnanců a lze na něj žádat o příspěvek. Více informací naleznete zde.

Zdravotnický prostředek, důkladně si prostudujte příbalový leták.  

Princip:

Test COVID-19 Antigen Rapid Test Device detekuje virové antigeny SARS-CoV-2 prostřednictvím vizuální interpretace vývoje barev. Protilátky anti-SARS-CoV-2 jsou imobilizovány na testovací oblasti nitrocelulózové membrány. Protilátky anti-SARS-CoV-2 konjugované s barevnými částicemi jsou imobilizovány na konjugované podložce. Do extrakčního pufru je přidán vzorek, který je optimalizován k uvolňování antigenů SARS-CoV-2 ze vzorku.

Během testování se extrahované antigeny váží na protilátky anti-SARS-CoV-2 konjugované s barevnými částicemi. Vzhledem k tomu, že vzorek migruje podél proužku kapilárním působením a interaguje s činidly na membráně, bude komplex zachycen protilátkami anti-SARS-CoV-2 v testované oblasti. Přebytek barevných částic je zachycen ve vnitřní kontrolní zóně.
Přítomnost barevného pruhu v testované oblasti indikuje pozitivní výsledek pro virové antigeny SARS- CoV-2, zatímco jeho absence indikuje negativní výsledek. Barevný pásek v kontrolní oblasti slouží jako procedurální kontrola, což naznačuje, že byl přidán správný objem vzorku a membránový prosakování funguje.

 

Obsah balení:

  • Jednotlivě zabalené testovací zařízení
  • Individuálně balené stěrové tyčinky
  • Příbalový leták
  • Negativní kontrola (je-li požadována)
  • Extrakční pufr
  • Stojánek na odměrky
  • Pozitivní kontrola  (je-li požadována)

 

Návod k použití:

1. Před zahájením zkoušky očistěte pracovní povrch.

2. Po dobu 20 sekund si důkladně umyjte ruce mýdlem a teplou vodou, nebo dezinfekčním prostředkem na ruce. Pokud provádíte více než jeden test, očistěte povrch mezi každým testem a znovu si umyjte ruce.

3. Těsně před testováním otevřete fóliové pouzdro, vyjměte testovací zařízení a položte jej na čistý a rovný povrch. Pro dosažení nejlepších výsledků by měl být test proveden do jedné hodiny od otevření folie.

4. Vyjměte výtěrovou tyčinku z obalu - výtěrovou tyčinku udržujte čistou. Nedotýkejte se špičky výtěrové tyčinky a před použitím se nedotýkejte žádných povrchů .

5. Odeberte vzorek. Jemně se vysmrkejte do kapesníku, abyste se zbavili přebytečného hlenu, a kapesník odhoďte do uzavřeného koše. Vložte výtěrovou tyčinku jemně do nosní dírky, dokud neucítíte mírný odpor. Tyčinku pevně otočte po vnitřní straně nosní dírky. Vzorek se odebírá z obou nosních dírek (použijte stejnou výtěrovou tyčinku). Můžete se cítit lehce nepříjemně. Nevkládejte výtěrovou tyčinku hlouběji, pokud cítíte silný odpor nebo bolest.

Děti ve věku 2-15 let by měly být testovány dospělým (18+ let).

6. Zpracování vzorku výtěru

a) Vložte výtěrovou tyčinku se vzorkem do zkumavky s pufrem.

b) Dobře promíchejte a 10 - 15krát stlačte tyčinku zmáčknutím stěn zkumavky proti výtěrové tyčince.

c) Při vyjímání sevřete extrakční zkumavku proti výtěrové tyčince. Zkuste z ní uvolnit co nejvíce tekutiny. 

d) Našroubujte modrý uzávěr zpět na extrakční zkumavku a odšroubujte horní bílý uzávěr.

8. Obraťte zkumavku a jemným stisknutím zkumavky přidejte 3 kapky roztoku do jamky pro vzorek na testovacím zařízení.

9. Po 15 minutách si můžete přečíst výsledek. 

10. Testovací soupravu bezpečně zlikvidujte. Po dokončení testu vložte veškerý použitý obsah testovací sady do přiloženého odpadního sáčku.

Poznámka:

  1. Používejte pouze dodanou výtěrovou tyčinku. Nepoužívejte výtěrové tyčinky z alginátu vápenatého nebo výtěrové tyčinky s dřevěnými dříky, protože mohou obsahovat látky, které inaktivují některé viry a brání dalšímu testování.

  2. Nepoužívejte vzorky, které jsou zjevně kontaminovány krví, protože by to mohlo ovlivnit tok vzorku při interpretaci výsledků testu.

 

  

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: